Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Dlaczego warto odwiedzić Polanicę Zdrój? Co warto zobaczyć w tym interesującym oraz wyjątkowym miasteczku?

Polanica-Zdrój to piękne miasto, położone w atrakcyjnym miejscu Polski. Polanica już od dość dawna posiada ugruntowaną pozycję pośród najlepszych uzdrowisk, dlatego też w to miejsce zjeżdżają się turyści z całego świata. Świetny klimat oraz piękne widoki pobliskich Gór Stołowych i Bystrzyckich, sprawiają, że chcemy tutaj wracać.


Klasycznym miejscem spotkań przyjezdnych, jak i osób mieszkających w Polanicy jest deptak, który ciągnie się po dwóch stronach płynącej przez miasto Bystrzycy Dusznickiej. Mamy w tym miejscu całkiem sporo kafejek, które w sezonie prezentują się szczególnie pięknie, bo na zewnątrz wystawione są parasole, przy jakich możemy usiąść - porozmawiać oraz się relaksować. Najlepszy natomiast relaks oferuje spa Polanica Zdrój - zrelaksuj się w Villa Alina . Jak będziemy w tym mieście koniecznie musimy tam się wybrać, bo nic tak nas nie odpręży jak taki hydromasaż. W bliskiej okolicy znajduje się parę ciekawych obiektów, przykładowo mający 100 lat kościół p.w. Wniebowzięcia N.M.P, z więżą, która góruje nad deptakiem.
spa
Author: Familjen Helsingborg
Source: http://www.flickr.com


Znajdując się w Polanicy Zdroju nie można nie zwiedzić parku Zdrojowego. To wspaniałe, jedyne w swoim rodzaju miejsce, oaza ciszy, spokoju wypełniona zapachem kwitnących kwiatów. Park Zdrojowy bardzo słusznie został wpisany do rejestru zabytków. Na obszarze 13 hektarów można oglądać między innymi cyprysik Lawsona, czyli wyjątkowe drzewo parkowe, jakie pochodzi z Kanady i posiada obwód 120 centymetrów. Dobrze jest pooglądać też skupiska rododendronów, jakie zakwitają pomiędzy majem a czerwcem. W Polanicy-Zdroju znaleźć możemy piękne hotele, w których warto się zatrzymać i poczuć, co to jest prawdziwy wypoczynek - wypoczynek przyda się każdemu.

Często poleca się Polanica Zdrój willa.

Czujesz ochotę na następne interesujące wpisy? Nie zwlekaj! Przygotowaliśmy ich przecież wiele. Zatem kliknij po szczegóły (https://naturalhotel.pl/wesela) i ciesz się świeżymi wątkami.

Na terenie Parku znajduje się Pijalnia “Wielkiej Pieniawy”, lecz również hala spacerowo-koncertowa i Teatr Zdrojowy. Dość dużym zainteresowaniem cieszy się leżąca przy głównej ulicy parkowej podświetlana szesnastoma kolorowymi lampkami fontanna. Piękna fontanna od początku maja do końcówki września uprzyjemnia czas osobom odwiedzającym ten zakątek. Wychodząc główną aleją z Parku, po tym jak przejdziemy mostek dotrzemy do ciekawej rzeźby misia polarnego. Rzeźbę tą postawiono w roku 1910, tam, gdzie sięgał na Ziemi Kłodzkiej skandynawski lądolód.

Bardzo ekscytuje Cię analizowana na tej stronie tematyka? W takim razie bez obawy kliknij tutaj, gdyż więcej odnajdziesz w treści (http://www.raksa.com.pl/wimpel-z-zaczepem-bocznym-czarny-02391.html).

Jak widzimy mimo tego, że miasto nie jest może aż tak duże, to ma całkiem sporo do zaoferowania.