Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Czy warto pojechać na odpoczynek do Polanicy-Zdrój w dolnośląskim?

Każdy Polak, który jedzie na odpoczynek, staje przed bardzo trudnym wyborem. Ofert na rynku jest bardzo wiele. Co rusz pojawiają się okazje cenowe. Ładnych miejsce w u nas nie brakuje. Też osoby, które myślą o wypoczynku na jesień lub zimę odnajdą coś dla siebie. Polanica-Zdrój jest niewątpliwie kurortem godnym polecenia, ponieważ posiada też gigantyczną bazę ośrodków leczniczych.

Polanica-Zdrój jest miastem leczniczym, które jest położone w województwie dolnośląskim. Piękne położenie w południowo-wschodniej części Gór Stołowych u podnóża Piekielnej Góry nadaje miastu szczególnego charakteru. Usytuowanie w dolinie Bystrzycy Dusznickiej jest bez wątpienia dużym plusem tej miejscowości.

- hotel i SPA]Na zwrócenie uwagi zasługuje już sam układ urbanistyczny miasta, który powstawał od XIV do XX wieku. Toteż nie może dziwić fakt, że w rejestrze Narodowego Instytutu Dziedzictwa można odnaleźć bez liku zabytków i obiektów umiejscowionych w Polanicy-Zdrój. Do tych zabytków można zaliczyć świątynię pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Budynek sakralny powstał w tysiąc dziewięćset dziesiątym roku. Był on wzniesiony w stylu neobarokowym. Posiada bogato zdobione elewacje, jedną wieżę i jest jednonawowy.

klientki salonu SPA
Author: TownePost Network
Source: http://www.flickr.com
Do następnych zabytków znajdujących się na liście Narodowego Instytutu Dziedzictwa zalicza się kaplicę pod wezwaniem świętego Antoniego z osiemnastego wieku, park zdrojowy z początku dwudziestego wieku, teatr zdrojowy z tysiąc dziewięćset dwudziestego piątego. Jest on połączony z budynkiem pijalni i może ulokować 700 osób. Na szczególną uwagę zasługuje także dom zdrojowy z początku dwudziestego wieku. Jest to budynek pijalni wód mineralnych posiadający również halę spacerową.

Opublikowana na niniejszej stronie kwestia jest dla Ciebie godna uwagi? Jeśli tak, to kliknij tu oraz zobacz dodatkowo więcej na temat (www.hotelaquarion.pl/gastronomia/restauracja-gorna-stacja)!

Stanął w stylu secesyjno-klasycystycznym.


mimo to liczne niespodzianki czekają na tych wszystkich, którzy poszukują dobrego ośrodka wypoczynkowego. Pisząc w wyszukiwarce Google frazę „spa Polanica Zdrój” można odkryć wiele fascynujących ofert urlopu (hotel SPA). Pobyt w tak cudownym zakątku nie tylko uczyni możliwym regenerację sił, ale również wyleczenie z choroby. Zdrowy klimat i ulokowanie w zdrowym górskim krajobrazie samo przez się jest najlepszym bodźcem do oderwania swoich myśli od kłopotów i trosk , które niesie ze sobą każdy dzień życia.