Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Czy warto pojechać na odpoczynek do Polanicy-Zdrój w dolnośląskim?

Każdy Polak, który jedzie na odpoczynek, staje przed bardzo trudnym wyborem. Ofert na rynku jest bardzo wiele. Co rusz pojawiają się okazje cenowe. Ładnych miejsce w u nas nie brakuje. Też osoby, które myślą o wypoczynku na jesień lub zimę odnajdą coś dla siebie. Polanica-Zdrój jest niewątpliwie kurortem godnym polecenia, ponieważ posiada też gigantyczną bazę ośrodków leczniczych.

Polanica-Zdrój jest miastem leczniczym, które jest położone w województwie dolnośląskim.

Czy masz chęć przeczytać nowe artykuły? Zatem namawiamy do wejścia w link - pod nim czeka na Ciebie moja strona (www.quick-gym.pl/).

Piękne położenie w południowo-wschodniej części Gór Stołowych u podnóża Piekielnej Góry nadaje miastu szczególnego charakteru. Usytuowanie w dolinie Bystrzycy Dusznickiej jest bez wątpienia dużym plusem tej miejscowości.

- hotel i SPA]Na zwrócenie uwagi zasługuje już sam układ urbanistyczny miasta, który powstawał od XIV do XX wieku. Toteż nie może dziwić fakt, że w rejestrze Narodowego Instytutu Dziedzictwa można odnaleźć bez liku zabytków i obiektów umiejscowionych w Polanicy-Zdrój. Do tych zabytków można zaliczyć świątynię pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Budynek sakralny powstał w tysiąc dziewięćset dziesiątym roku. Był on wzniesiony w stylu neobarokowym. Posiada bogato zdobione elewacje, jedną wieżę i jest jednonawowy.

klientki salonu SPA
Author: TownePost Network
Source: http://www.flickr.com
Do następnych zabytków znajdujących się na liście Narodowego Instytutu Dziedzictwa zalicza się kaplicę pod wezwaniem świętego Antoniego z osiemnastego wieku, park zdrojowy z początku dwudziestego wieku, teatr zdrojowy z tysiąc dziewięćset dwudziestego piątego. Jest on połączony z budynkiem pijalni i może ulokować 700 osób. Na szczególną uwagę zasługuje także dom zdrojowy z początku dwudziestego wieku. Jest to budynek pijalni wód mineralnych posiadający również halę spacerową. Stanął w stylu secesyjno-klasycystycznym.


mimo to liczne niespodzianki czekają na tych wszystkich, którzy poszukują dobrego ośrodka wypoczynkowego. Pisząc w wyszukiwarce Google frazę „spa Polanica Zdrój” można odkryć wiele fascynujących ofert urlopu (hotel SPA). Pobyt w tak cudownym zakątku nie tylko uczyni możliwym regenerację sił, ale również wyleczenie z choroby. Zdrowy klimat i ulokowanie w zdrowym górskim krajobrazie samo przez się jest najlepszym bodźcem do oderwania swoich myśli od kłopotów i trosk , które niesie ze sobą każdy dzień życia.