Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Borykasz się z chorobami dróg oddechowych? Zorientuj się czy lepiej w twoim przypadku spisze się inhalator czy nebulizator

Dolegliwości układu oddechowego są obecnie coraz bardziej powszechne. Wynika to bez wątpienia ze wzrostu zanieczyszczeń, szczególnie odnośnie do osób, które zamieszkują centra miejscowości. Na choroby może mieć również palenie tytoniu, nie tylko czynne, ale też bierne, na przekór pozorom zdecydowanie bardziej niekorzystne dla naszych płuc.
inhalator
Author: Thomas Widmann
Source: http://www.flickr.com
Niekiedy zaburzenia przybierają na sile oraz konieczne jest zastosowanie właściwych lekarstw, podawanych przez specjalne urządzenia typu inhalatory czy nebulizatory. Czym się różnią oraz jak trzeba ich używać?
Inhalator polecany jest nade wszystko przy lżejszych przypadłościach, np. uczuleniach albo astmie nie powodującej zbyt silnych objawów. Sprzęt pozwala podać medykament z miejsca do dróg oddechowych – starczy przesunąć dźwigienkę, by załadować lekarstwo, otworzyć usta wypuszczając z nich powietrze, włożyć do nich inhalator oraz biorąc głęboki wdech nacisnąć właściwy przycisk. Powinno się przytrzymać powietrze (monitory aktywności) w płucach na kilka sekund, by środek zdążył się osadzić, przynosząc oczekiwaną ulgę. Najlepiej sprawdzają się inhalatory kieszonkowe, które można wziąć ze sobą i do pracy, i na wyjazd. Jeśli przypadłość ma trudny przebieg, korzystniejszy będzie nebulizator - sprawdź tutaj. To także inhalator, lecz pneumatyczny albo ciśnieniowy, jaki nie wymaga na pacjencie koordynacji oddechu z wpuszczeniem lekarstwa. Z tego powodu jest o wiele łatwiejszy w użytkowaniu i umożliwia zastosowanie go u malutkich dzieci lub u osób starszych, z jakimi niekiedy niełatwo jest się porozumieć. Nebulizatory zaopatrzone są w ustniki czy maski, jakie przykłada się do ust albo dokładnie je obejmuje, a później włącza urządzenie spokojnie oddychając aż do momentu całkowitego wykorzystania leku znajdującego się wcześniej w pojemniku. Po zastosowaniu trzeba pieczołowicie umyć wszystkie części nebulizatora, by nie zbierały się na nim bakterie.

ciśnieniomierz
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Sprzęty medyczne niezbędne w domu to nie tylko inhalatory, dobrze jest także zaopatrzyć się w Omron ciśnieniomierze, szczególnie jeżeli ktoś z członków twojej rodziny ma kłopot z ciśnieniem.

Jeśli według Ciebie ten tekst jest ciekawy, to przeczytaj również pomocne źródło, które zawiera intrygujące informacje - one niewątpliwie Cię zaciekawią.

Powinno się zabierać takie urządzenia na każdy wyjazd, tym bardziej, że w większości typów aut, w tym w Volkswagen Bora, są specjalne schowki, w jakich będą bezpieczne, a nigdy nie wiadomo, kiedy mogą być przydatne - zobacz.