Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób dbać o swój wzrok

Wiele się słyszy o ogólnie rozumianej higienie. Dbania o ciało, schludność, higiena rąk. Rzadko, ale jednak słuchamy również o higienie wzroku. Jak przeto zatroszczyć się o oczy? Opisujemy kilka przetestowanych sposobów na to, żeby w naturalny sposób zadbać o nasze oko.

zbadaj wzrok
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Unikaj promieniowania UVA/UVB, gdyż ma ono niekorzystny wpływ na skórę, lecz także na wzrok. Może się on nawet przyczynić do uszkodzenia oczu. To z tej przyczyny właśnie tak ważkie jest wkładanie przeciwsłonecznych okularów. Wkładaj okulary przeciwsłoneczne, jakie mają należyty filtr. Czytaj przy prawidłowym świetle. Niewystarczające światło może się w znaczącym stopniu przysporzyć do problemów ze wzrokiem, w tym jego drastycznemu pogorszeniu. Zawsze trzeba zadbać o to, by czytać książkę lub gazetę przy odpowiednim świetle.Na czerwone oczy najlepszy sen. Wiele osób mniema, że na zaczerwienione oczy najodpowiedniejsze będą krople dostępne bez problemu w aptece. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Owszem, krople redukujące zaczerwienienie oka skurczą naczynia krwionośne tam umiejscowione, jednak na dłuższą metę mało pomagają. Warto zatroszczyć się o właściwą ilość snu i zmniejszyć liczbę czasu spędzanego przed laptopem oraz telewizorem.

Marchew to w największym stopniu prozdrowotne warzywo dla naszych oczu Wszystko to, na skutek dużych ilości witaminy A zawartej w marchwi. Witamina A ochrania oko przed zaburzeniami jak też chorobami takimi jak wysychanie spojówek lub "kurza ślepota". Te przyczyny potwierdzają to, że warto regularnie zjadać marchew. Szczególnie uczulone na higienę oka muszą być osoby, których bliscy chorują ewentualnie chorowali na glaukomę jak też kataraktę. Wskazane jest badanie ostrości wzroku, potencjalnej wady wzroku, pola widzenia itd..
O schorzeniu mogą świadczyć symptomy takie jak: obniżenie ostrości widzenia, wszelkie "pajączki" w polu widzenia, zniekształcenia w obrazie czy tzw. widzenie za mgłą. Bezzwłocznie do specjalisty trzeba się wybrać, jeśli m.in. dochodzi do nagłego spadku ostrości wzroku, silnego zaczerwienienia, dolegliwości bólowych, poczucia obecności ciała obcego w oku.

Podstawą dbania o wzrok jest regularna (minimum raz w roku) kontrola u okulisty. Jeżeli nie mamy dotychczas wybranego lekarza, sugeruję wbić w wyszukiwarkę zdanie: klinika leczenia (ciąg dalszy tego zagadnienia: mezoterapia pod oczy efekty) wad wzroku ewentualnie witrektomia -