Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Zachorowałeś na wakacjach? Zobacz, jak leczyć się najtaniej!

Nawet podczas wypoczynku może zdarzyć się nam nieprzewidziany wypadek - np. uciążliwe przeziębienie, problemy z brzuchem czy ostra reakcja alergiczna na ukąszenie owada albo oparzenie meduzy. Niniejsze przypadki zmuszają do wizyty u lekarza. Co zrobić, by wydatki na leczenie nie zrujnowały naszych finansów?

tabletki2
Source: http://www.sxc.hu
Najwłaściwiej jest jeszcze przed podróżą załatwić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki niej możemy bez trudu dostać świadczenia medyczne, jeżeli takie są nam niezbędne z medycznego punktu widzenia. Innymi słowy jest to rozwiązanie, którego brak wiązałby się z koniecznością niezwłocznego powrotu do Polski. Decyzja w sprawie tego faktu należy do doktora, do którego poszliśmy - to on postanowi czy dane schorzenie wymaga szybkiego działania. Poza nasileniem dolegliwości bierze on również pod uwagę, kiedy wracamy do domy.

Szukasz leków? Gdy potrzebujesz dodatkowych wiadomości o lekach jak choćby o to dobrze wejść.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeżeli tak, to przeczytaj jeszcze ten świetny artykuł. Sprawdź, to również okaże się dla Ciebie godne uwagi.Należy jednak wiedzieć, że nawet jeśli jego decyzja będzie sprzyjająca, może się okazać, iż będziemy musieli uregulować opłatę za dokonane świadczenia – w pierwszej kolejności za leki i za zabiegi prywatne, chociaż w wielu krajach nawet wizyta w państwowej poradni wymaga odpowiedniej opłaty. Jej wysokość nie jest z góry określona, jest zależna od kraju, do którego wybraliśmy się na urlop. Karta nie pokrywa także kosztów transportu pacjenta do kraju czy opłaty za leki, jednak w wielu wypadkach może być bardzo potrzebna. Jak zatem załatwić kartę?

Jeżeli mieszkamy w pobliżu oddziału NFZ, możemy udać się tam osobiście i z miejsca będziemy ją mieć. Należy jedynie wypełnić wniosek i w kilka minut załatwimy wymagane formalności. Gdy oddział NFZ mieści się dalej lub nie mamy czasu na jego odwiedziny, możemy wysłać dokumenty pocztą.

To ważne źródło (http://www.zdrowiejwoczach.pl/pl/50-superfood) tyczy się publikowanej tu problematyki, zatem jeżeli jest ona warta Twej uwagi, to kliknij ten link!

Wybierając tą możliwość należy pamiętać, aby dołączyć do formularza ksero dowodu osobistego i dowodu ubezpieczenia, np. RMUA od pracodawcy. Gotowa karta może być wydana osobiście lub wysłana pocztą. Jeżeli z kolei chcemy wziąć kartę za kogoś, będzie potrzebne upoważnienie napisane przez daną osobę, w innym razie będzie musiała zgłosić się osobiście. Gdy wyrażamy chęć przesłania karty pocztą, nie możemy zapomnieć o podpisie na formularzu. Warto jest złożyć dokumenty o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, bowiem nigdy nie możemy być pewni, kiedy okaże się nam potrzebna.