Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Zachorowałeś na wakacjach? Zobacz, jak leczyć się najtaniej!

Nawet podczas wypoczynku może zdarzyć się nam nieprzewidziany wypadek - np. uciążliwe przeziębienie, problemy z brzuchem czy ostra reakcja alergiczna na ukąszenie owada albo oparzenie meduzy. Niniejsze przypadki zmuszają do wizyty u lekarza. Co zrobić, by wydatki na leczenie nie zrujnowały naszych finansów?

tabletki2
Source: http://www.sxc.hu
Najwłaściwiej jest jeszcze przed podróżą załatwić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki niej możemy bez trudu dostać świadczenia medyczne, jeżeli takie są nam niezbędne z medycznego punktu widzenia. Innymi słowy jest to rozwiązanie, którego brak wiązałby się z koniecznością niezwłocznego powrotu do Polski. Decyzja w sprawie tego faktu należy do doktora, do którego poszliśmy - to on postanowi czy dane schorzenie wymaga szybkiego działania. Poza nasileniem dolegliwości bierze on również pod uwagę, kiedy wracamy do domy.

Szukasz leków? Gdy potrzebujesz dodatkowych wiadomości o lekach jak choćby o to dobrze wejść.

Należy jednak wiedzieć, że nawet jeśli jego decyzja będzie sprzyjająca, może się okazać, iż będziemy musieli uregulować opłatę za dokonane świadczenia – w pierwszej kolejności za leki i za zabiegi prywatne, chociaż w wielu krajach nawet wizyta w państwowej poradni wymaga odpowiedniej opłaty. Jej wysokość nie jest z góry określona, jest zależna od kraju, do którego wybraliśmy się na urlop. Karta nie pokrywa także kosztów transportu pacjenta do kraju czy opłaty za leki, jednak w wielu wypadkach może być bardzo potrzebna. Jak zatem załatwić kartę?

Jeżeli mieszkamy w pobliżu oddziału NFZ, możemy udać się tam osobiście i z miejsca będziemy ją mieć. Należy jedynie wypełnić wniosek i w kilka minut załatwimy wymagane formalności. Gdy oddział NFZ mieści się dalej lub nie mamy czasu na jego odwiedziny, możemy wysłać dokumenty pocztą.

To ważne źródło (http://www.zdrowiejwoczach.pl/pl/50-superfood) tyczy się publikowanej tu problematyki, zatem jeżeli jest ona warta Twej uwagi, to kliknij ten link!

Wybierając tą możliwość należy pamiętać, aby dołączyć do formularza ksero dowodu osobistego i dowodu ubezpieczenia, np. RMUA od pracodawcy. Gotowa karta może być wydana osobiście lub wysłana pocztą. Jeżeli z kolei chcemy wziąć kartę za kogoś, będzie potrzebne upoważnienie napisane przez daną osobę, w innym razie będzie musiała zgłosić się osobiście. Gdy wyrażamy chęć przesłania karty pocztą, nie możemy zapomnieć o podpisie na formularzu. Warto jest złożyć dokumenty o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, bowiem nigdy nie możemy być pewni, kiedy okaże się nam potrzebna.