Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jak uchronić się przed atakiem serca? Przeczytaj rady naszych fachowców

W dzisiejszych czasach czujemy wielki lęk przed chorobami nowotworowymi, a tymczasem badania statystyczne pokazują, że o wiele bardziej grożą nam choroby układu sercowo-naczyniowego.
To właśnie ta grupa schorzeń jest główną przyczyną zgonów w kraju (wielokrotnie przedwczesnych!), a także powodem niedyspozycji ludzi starszych. Nie można ich ignorować! Niestety, zbyt często udajemy, ze nie zauważamy niepokojących sygnałów, jakbyśmy nie rozumieli, że skutki naszej niefrasobliwości mogą być bardzo smutne.

Nawet przy wysokim ciśnieniu chory może czuć się właściwie normalnie. Wówczas informacja o takiej na pozór zdrowej osobie przekazywana jest jako sensacja, kiedy zdiagnozuje się u niej przykładowo udar czy zawał.

leki
Author: Marc Majcher
Source: http://www.flickr.com
Choroba ciśnieniowa jest określane mianem „cichego zabójcy”, ponieważ z pozoru nie przypomina o sobie, a w rzeczywistości jest niczym bomba zegarowa. Z drugiej strony jest to choroba dosyć łatwa do rozpoznania, a sam pacjent jest w stanie kontrolować przebieg jej leczenia, samemu badając ciśnienie. Sprawdź też: Szukasz tanich leków jak np. laxinat? Wejdź tutaj.

Chcąc zapobiegać schorzeniom układu krążenia, powinniśmy przede wszystkim zadbać o szczupłą sylwetkę. Zrezygnujmy z potraw smażonych i ciężkich. Zastąpmy je warzywami, owocami, nabiałem oraz chudym mięsem.

Dzięki takiemu menu nasycimy swój organizm, zapomnimy o niezdrowych przekąskach w ciągu dnia, a nasz apetyt wieczorem będzie dużo mniejszy.

Propozycją na smakowity, a przy tym szybki w przygotowaniu obiad mogą być sałatki. Zależnie od kaloryczności i smaku możemy dowolnie dobierać dodatki. Soczyste kawałki grillowanej piersi z kurczaka czy sery nadadzą jej bardziej wyrazisty smak. Regularnie uprawiajmy sport.

Niestety nie takie proste okazuje się dla nas zwiększenie aktywności fizycznej, co z reguły tłumaczymy brakiem czasu. Wystarczy jednak pół godziny ćwiczeń 2 razy w ciągu tygodnia, aby w krótkim czasie móc cieszyć się zdrowiem i smukłym, jędrnym ciałem.

Unikajmy stresu, papierosów, alkoholu i dostarczmy organizmowi właściwą suplementację.

Interesują Cię różnego typu fachowe wątki? Więc kliknij tutaj 1 podatku i przeglądaj nasze nowe newsy na ten temat. Liczymy na Twoją ocenę.

Rynek suplementów diety ma się całkiem dobrze – z pewnością za sprawą rosnącej świadomości Polaków, którzy rozumieją konieczność samodzielnego dbania o zdrowie.

Więcej: .
Tags: