Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Masz w planach odwiedzić Dolny Śląsk. Pamiętaj, że jest tu do zobaczenia nie tylko stolica Dolnego Śląska, są inne wspaniałe miejsca

Jedną z tych lokalizacji, jakiej trzeba poświecić troszkę więcej uwagi w czasie wycieczki po województwie dolnośląskim, jest Brzeg Dolny. Jedną z najbardziej istotnych atrakcji jest tu Muzeum von Hoyma a także pałac, który również przypomina o tym istotnym rodzie. Zwiedzanie tych miejsc to interesująca lekcja historii dla osób, dla których Dolny Śląsk to tak naprawdę wspaniała przeszłość. Pałac, jako cudowna rezydencja z drugiej połowy XVIII wieku, z pewnością zasługuje na uwagę. Za sprawą renowacji fasady pałacowe wyglądają rewelacyjnie, a turyści mogą w czasie swej wycieczki ujrzeć jedną z ciekawszych rezydencji w tej części naszego kraju.

Korytarz hotelowy
Author: Torsten Maue
Source: http://www.flickr.com
Brzeg Dolny może się jednakowoż pochwalić i innymi ciekawostkami. Dolny Śląsk odgrywał dosyć istotną rolę w gospodarce w czasie wojny, tak więc dla wielu turystów istotnym punktem w programie wycieczki w rejonie Brzegu Dolnego jest wizyta na terenie dawnej fabryki chemicznej Anorgana.

Obecnie obejrzyj także (https://www.hotelaquarion.pl/gastronomia/nasze-sniadania) ten artykuł, który jest niesamowicie interesujący. Wykonaj to właśnie w tej chwili! Zobaczysz, że naprawdę trzeba to zrobić!

Jej budowle powstały w okresie 1941-1942 w rejonie Brzegu Dolnego i stanowiły część wielkiego koncernu IG Farben. W rejonie Brzegu, w wielkiej tajemnicy, tworzony był bojowy gaz.Oczywiście, że zakłady te stały się miejscem „pracy” dla dużej liczny więźniów obozów koncentracyjnych, a w samym mieście powstała filia obozu Gross-Rosen. Zaraz po wojnie zniszczony zakład został przemieniony w Zakłady Chemiczne Rokita, których znakiem rozpoznawczym stała się produkcja środków chemicznych stworzonych dla wojska.

Po przejrzeniu naszego artykułu nęci Cię, by pozostawić na naszej stronie małe komentarze na nasz temat (http://avocaparkingpyrzowice.pl/)? Nie zwlekaj! Nawet najmniejsza opinia będzie dla nas istotna.

Przed zakładami wykonana została tablica pamiątkowa, dzięki jakiej zachowana została pamięć o tych, którzy zginęli w czasie „pracy” w zakładach w okresie II wojny światowej.
Brzeg Dolny to idealne miasto na krótki urlop, jak i na bardziej znaczny pobyt. Choć miasto nie jest zbyt wielkie, to z łatwością znajdziemy tam nocleg. Komfortowe noclegi w Brzegu Dolnym są urozmaicone, tak więc nie ma problemu ze znalezieniem warunków, jakie są dla nas dobre. Jak potrzebujemy droższego hotelu i bardziej korzystnych warunków pobytu ze wszystkimi wygodami, to faktycznie odnajdziemy takie miejsce. Tym bardziej bez trudu zarezerwujemy hotelik lub pensjonat o przeciętnym standardzie. Korzystnie jednakże wcześniej starać się o takie miejsce w hotelu lub pensjonacie, szczególnie w czasie wakacji, ponieważ możemy mieć kłopot z wynajmem (czytaj).