Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób wyleczyć depresję jesienną?

Kiedy jest coraz bliżej do jesieni, wiele osób ma depresję. Na dworze coraz wcześniej robi się ciemno. Jest zimno, jak również częstokrotnie pada deszcz, co również pozytywnie na nie nastraja. Jeśli i ty nie masz energii do działania, a uśmiech nie za często pojawia się na Twojej buzi, musisz podjąć stosowne kroki, by depresja jesienna całkiem Cię nie przytłoczyła.

Depresja
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Największym utrudnieniem jest deficyt słońca, ale jeśli w niedługim czasie nie czekają Cię wakacje w ciepłym kraju, gdzie niebo nie jest przykryte nieprzyjazną zasłoną chmur, należy poszukać innych sposobów. Jednym z nich jest terapia światłem (sprawdź koniecznie) za pomocą specjalnego sprzętu o odpowiedniej mocy świetlnej. Jeśli będziesz używać niniejszej lampy codziennie, wygrzewając się w jej świetle co najmniej pół godz., z pewnością niedługo będziesz czuć poprawę oraz przychylniejszym okiem spojrzysz na otaczający Cię świat.

Ale nie jedynie alternatywne źródła światła mogą poprawić twoje samopoczucie. To także stosowna dawka energii, którą dostarczamy razem z pożywnymi posiłkami, bogatymi w witaminy i mikroelementy. Idealna na chandrę jest nie tylko czekolada, ale również ryby, orzechy oraz warzywa i owoce, szczególnie te sezonowe. Mimo gorszego samopoczucia nie można też zapomnieć o regularnej aktywności fizycznej.

Zdecyduj się na dyscyplinę, w jakiej czujesz się najlepiej, a pływając czy grając w tenisa będziesz mógł odpędzić dokuczliwe myśli oraz oderwać się od normalnych obowiązków, jakich natłok także przytłacza.

Podoba Ci się ten wpis? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj - ta witryna protetyka gdańsk również bez wątpienia wpadnie Ci w oko.

Mimo, iż aura nie sprzyja, warto jest też dużo przebywać na świeżym powietrzu, np. pójść na spacer do ulubionego parku. Nie zapomnij o ciepłym okryciu, kaloszach i parasolce, a przekonasz iż, że nawet chodzenie w deszczu może dawać ci radość, w szczególności gdy jesteś z najbliższymi.

Depresja jesienna dotyka coraz więcej ludzi - czytaj więcej na Depresja Sezonowa. Jeśli i ty znalazłeś się w grupie osób, które stają się apatyczne oraz przemęczone razem z pierwszymi jesiennymi dniami, terapia światłem oraz inne wskazane wyżej metody pozwolą ci uporać się z kłopotem. Musisz jak najszybciej zmierzyć się z niniejszą przypadłością, aby nie dopuścić do jej zaostrzenia, gdyż może to mieć złe skutki i doprowadzić do przymusu farmakologicznego leczenia.