Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jak trzeba usuwać odciski? Sprawdź, aby zapomnieć o problemie

Wakacyjne spacery są niezrównanie miłe, ale nieraz cierpią na nich nasze stopy. Szczególnie, gdy nosimy niewłaściwe obuwie oraz zaczynają robić się na nich odciski.

Stopy na plaży
Author: Al Lloyd
Source: http://www.flickr.com
Jak najlepiej jest zrobić usuwanie nagniotków, by pozbyć się tego niemiłego kłopotu? Zacznijmy od tego, czym jest odcisk. Jest to stwardniały, martwy naskórek, jaki powstaje w wyniku długotrwałego nacisku bądź tarcia się o brzegi obuwia. Jest kilka typów odcisków, w zależności od tego, w jakich miejscach się robią, np. na spodniej części stopy powstają modzele. Jeżeli czujesz pieczenie, a potem kłujący ból, niewątpliwie jest to odcisk, toteż powinieneś podjąć stosowne działania, by jak najszybciej się go pozbyć.

Jeżeli fascynuje Cię to zagadnienie, nowa treść (http://www.permanent24.pl/pl/c/bb-glow-md-miraculous/97) prezentuje szczegółowo ciekawe problemy, które będą bardzo absorbujące.

Jak trzeba to zrobić? Rozpocznijmy od domowych sposobów. W przypadku wielu ludzi sprawdza się czosnek.

Wypielęgnowane stopy
Author: Lioven
Source: Lioven
Najpierw musimy namoczyć stopy oraz dokładnie je osuszyć, a potem posiekać czosnek na cieniutkie plasterki oraz obłożyć nimi odcisk, jaki w dalszej kolejności obklejamy szczelnie plastrem. Taki opatrunek trzeba robić dwa razy na dzień i po niedługim czasie przyniesie pożądane rezultaty. Zamiast czosnku można użyć liścia aloesu, kawałka podgotowanej cebuli bądź szarego mydła. Warto jest samodzielnie sprawdzić, która metoda będzie dla nas odpowiednia i posłużyć się nią w razie, gdybyśmy ponownie mieli odciski. Jeśli domowe sposoby nie będą pomocne, niezbędny będzie preparat na odciski z apteki, np. specjalny płyn, jakim smarujemy zmiany, aż będziemy mogli usunąć odcisk . Trzeba uważać, aby nie stosować płynu gdy mamy zmiany zapalne na skórze albo się skaleczyliśmy. Poza płynami dostępne są także plastry oraz maści, które systematycznie stosowane powinny w końcu rozwiązać nasz problem.

Podoba Ci się ten wpis? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj - ta witryna gabinet psychoterapii katowice też na pewno wpadnie Ci w oko!

Czasem jednak potrzebna może okazać się wizyta u lekarza, jaki w trakcie zabiegu pozbędzie się bolesnej zmiany, a my ponownie będziemy mogli cieszyć się normalnym funkcjonowaniem.

Teraz już wiesz, w jaki sposób pozbyć się odcisków. Nie odwlekaj właściwych działań, w innym przypadku odcisk będzie ci coraz bardziej przeszkadzać, przez co w końcu nie będziesz mógł chodzić bez bólu. Zainwestuj też w dobre, komfortowe buty, by kolejnym razem nie doprowadzić do niniejszej sytuacji. W przypadku pań natomiast najważniejsze jest zmieniać buty na niższe i wygodniejsze, by nie spędzać całych dni w szpilkach.