Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Na czym zna się endokrynolog i w jakim momencie trzeba się do niego zwrócić?

W dzisiejszych czasach kiedy dostęp do medycyny jest łatwy, a ludzie mają duża świadomość konieczności by dbać o swoje zdrowie musimy bardziej zwracać uwagę na sygnały, które wysyła nam nasze ciało. Lepiej przed czasem reagować niż bagatelizować objawy. Ostatnimi czasy już częściej słyszy się o chorobach tarczycy. Jakie symptomy powinny nas zaniepokoić i gdzie zwrócić się z tego typu problemami?
Problemami z tarczycą zajmuje się dział medycyny zwany endokrynologią. Chodzi o naukę, która bada produkcję hormonów. Trzeba wiedzieć, że wszystkie komórki naszego ciała mają zdolność do produkcji hormonów. Jedne w dużym, a inne w mniejszym stopniu. Niektóre z takich komórek składają się na narządy, jakie są gruczołami. Różnego rodzaju zaburzenia związane z pracą tego typu narządów mogą doprowadzić do stanów chorobowych, jakie zwane są zaburzeniami hormonalnymi. Jest to związane ze zbyt dużą ilością lub z niedoborem określonych hormonów. Dlatego też często mówimy o niedoczynności albo nadczynności. Natomiast musimy pamiętać, iż nadmiary hormonów mogą być również wynikiem wpływu nowotworu, dlatego dobrze to sprawdzić. W dużych jak też małych miastach nie brakuje dobrych specjalistów (czytaj o „4Health" Centrum Dietetyki Klinicznej). Osobą, jaka będzie nam mogła pomóc jest endokrynolog Katowice przykładowo są dobrym miejscem żeby takiego lekarza poszukać.
zabieg
Author: Dreamstine
Source: Dreamstine
W związku z tym, jakie sygnały powinny nas niepokoić? Może to być na przykład nagła zmiana w obrębie masy ciała, spadek wagi albo przybranie na wadze.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tu (https://polmedico.pl/) inne tego typu materiały - one również są wartościowe.

Niepokojąca jest też nadpobudliwość nerwowa jak również gorsza tolerancja na zmiany temperatur. Jak zdarza nam się nagłe przyspieszone bicie serca albo też oblewają nas nagle poty, mamy gorszy wygląd skóry może to również być objawem niepożądanych zmian hormonalnych. Odnośnie pacjentek wszelkie zaburzenia cyklu miesięcznego mogą zwrócić uwagę na ewentualną chorobę.


Jak widać objawy są dosyć niejasne oraz pasują do różnych schorzeń. Dlatego warto w pierwszej kolejności wykluczyć ewentualną chorobę tarczycy aby móc w następnej kolejności zająć się problemami u konkretnego specjalisty. Dlatego wizyta u endokrynologa powinna być początkiem. Od tego trzeba zacząć. Trzeba zgłosić się do endokrynologa, który pomoże ustalić diagnozę. Czasami jest bowiem tak, że bez skutku chodzimy od jednego lekarza do kolejnego, bo nikt nie potrafi powiedzieć co nam dolega.