Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jak to dobrze, jak jesteśmy w stanie od czasu do czasu gdzieś wyjechać, na przykład, do uroczego uzdrowiska

By cieszyć się życiem, nie narzekać za bardzo na zdrowie, musimy co pewien czas zdystansować się od codziennych obowiązków. To prawda, że większość z nas wakacje ma raz do roku, mimo to są przecież też weekendy, więc wtedy można gdzieś uciec i wypocząć, napełnić się cudownym uczuciem czasu wolnego.


zobacz to
Author: Unique Hotels
Source: http://www.flickr.com
Taki wyjazd jednakże nie powinien być nieprzemyślany i bez sensu, warto więc zaplanować go z wyprzedzeniem, a jednocześnie pojechać do rzeczywiście wspaniałego miejsca, jak na przykład Polanica Zdrój. Polanica ma długą historię.

Zajmują Cię nowe zagadnienia? Więc bądź na bieżąco! Z tego powodu powinieneś przeglądnąć następny artykuł na frapujący temat, żeby dojść do bardziej szczegółowych treści.

Pierwsze wzmianki widniają już w księgach sądowych miasta Kłodzka, zaś już w szesnastym wieku rozpoznawalne stały się również źródła wód mineralnych. Jesteśmy w stanie odnaleźć wypowiedź kłodzkiego kronikarza – Aeluriusa, podkreśla on zalety zdrowotne i smakowe polanickich źródeł. Sława była tak pokaźna, że wody te wożono do odległych miejsc, czy to na zabawy, wesela czy pozostałe uroczystości. Rok przełomowy, jaki miał wpływ na dzieje Polanicy przypada na 1828. Wtedy właścicielem miasta zostaje Józef Gromis. To on rozpoczął
Łóżko hotelowe
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
gospodarowanie źródeł.

W owym okresie zbudował małą pijalnię i drewniane łazienki. Od tego etapu zaczyna się pełna sukcesów historia Polanicy jako rozpoznawalnego uzdrowiska. Już wtedy istniało pięć źródeł wód mineralnych, najbardziej jednak były używane dwa z nich, bo były najbardziej wydajne - „Źródło Józefa” i „Źródło Jerzego”. Później było jeszcze lepiej, gdyż w roku 1873 łazienki kupił Hoffman – wrocławski przemysłowiec. Zlecił zrobienie analiz, jakie wykazały, że źródła polanickie dorównują, a czasami i przewyższają wody dusznickie. Nie pozostało to bez reakcji, bo już od 1875 roku wzrasta liczba kuracjuszy.

W tamtym okresie kuracja trwała 4-6 tygodni. W okresie jej trwania zalecane były kąpiele mineralne, stosowano także kurację pitną. W dzisiejszych czasach Polanica Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, w której na stałe mieszka siedem i pół tysiąca osób. Jest położona na wysokości 380-410 m n.p.m. Otoczona jest przez Sudety, góry niezbyt wysokie, ale pięknej urody, tajemnicze i niekomercyjne. Uzdrowisko położone jest w cudownej dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Te położenie sprawia, iż zimy są tu spokojne, a lata z dużą ilością słońca. Polanica czeka na Ciebie przez cały rok. Poszukaj w wyszukiwarce Hotel Polanica Zdrój (Villa Alina hotel polanica zdrój) i zarezerwuj miejscówkę. Szczególnie miej to na uwadze w okresie letnim, kiedy ruch turystyczny jest największy.