Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Urządzenia lecznicze są podstawowym wyposażeniem ratującym zdrowie oraz życie, a też ułatwiają pracę i bezpieczeństwo

Urządzenia ratownicze spełniają wielką role w ratowaniu naszego życia. W każdym szpitalu, lecznicy czy w karetce powinny być w wyposażeniu zasadniczym takie rzeczy jak nosze, aparatura do EKG, opatrunki czy wiele różnych niezbędnych rzeczy, jakie upraszczają prace lekarzy.

Jednych z takich oprzyrządowań są nosze medyczne. Jest szereg rodzai noszy medycznych, gdyż są używane w przeróżnych położeniach i muszą ułatwiać nie jedynie pracę ratowników, lecz także zapewnić przewóz pacjenta w pewny sposób. Do noszy ratunkowych kwalifikujemy nosze, jakie są używane w erkach. Nosze jezdne posiadają okazje składania z obu stron czy też dopasowywania wysokości. Są niezwykle przydatne oraz często wykorzystywane w ambulansach. Konstrukcja noszy też jest mocna, bo jest wykonana z aluminium.
sprzęt lekarski
Author: Upupa4me
Source: http://www.flickr.com
Nosze mają stabilne kółka do wożenia pacjenta oraz uchwyt do noszenia noszy po złożeniu. Nadto szelki, by w trakcie przewozu pacjenta był przy okazji zabezpieczony. Kolejne częstokroć wykorzystywane nosze to nosze medyczne ortopedyczne używane np przy wypadkach drogowych, gdzie częstokroć są poważne urazy oraz złamania, wobec tego nosze powinny być dostosowane do bezpiecznego noszenia pacjenta bez kolejnych urazów - link do sklepu. Za pomocą wytrzymałej budowy zabezpieczają kręgosłup, uszkodzenia kończyn czy też głowy i organów wewnętrznych.

Tymczasem nosze podbierakowe są zaprojektowane w taki sposób, ażeby przewozić pacjenta bez potrzeby trącania go. Są konieczne przy urazach kręgosłupa czy po zabiegach. Kolejnym sprzętem są lampy medyczne do użytkowania w salach operacyjnych czy też zabiegach. Do dezynfekcji (Polecamy środki do dezynfekcji) powietrza jest stosowanie świetlówek bakteriobójczych. Wydzielane przez nie promieniowanie ultrafioletowe ogromnie efektywnie unicestwia każdego typu drobnoustroje, wirusy, pleśnie oraz grzyby. Lampy medyczne mobilne z kierowanym światłem pomagają w skrupulatnym ustawieniu w trakcie operacji oraz zabiegów.