Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Laseroterapia oka jest to metoda leczenia polegająca na używaniu laserów emitujących fale o różnej długości.

Dzięki temu lekarz może przyczynić się do wyleczenia wielu zaburzeń siatkówki, np. jaskry, retinopatii cukrzycowej lub zakrzepów naczyń. Na czym polega działanie laseroterapii i co należy wiedzieć, jeżeli i my jesteśmy zdecydowani na powyższy zabieg? Wspomniana laseroterapia nade wszystko jest punktowym naświetlaniem zmian patologicznych siatkówki przy pomocy lasera. Przez to niszczone są niewystarczająco ukrwione części siatkówki, co przeciwdziała rozwojowi określonej choroby oraz nie pozwala na wystąpienie powikłań. Ponadto przedstawiana metoda leczenia ma właściwości redukujące obrzęk siatkówki, a także minimalizuje zagrożenie jej odwarstwienia.
Oczy
Author: Kimberley Struwig
Source: http://www.flickr.com
Każda placówka medyczna może stosować inny laser, najistotniejsze to wybrać lekarza mającego praktykę i wiedzę, jak obchodzić się z urządzeniem, które powinno być wysokiej jakości. Tylko w takim przypadku nie będziesz musiał martwić się o powikłania, jakie w dobrze wykonanym zabiegu nie mogą wystąpić. Ich ryzyko jest małe. Występują bardzo rzadko, a można wśród nich wymienić m.in.

Czy obecnie chcesz znaleźć coś ciekawego na ten wątek? Jeżeli tak, to zgłąb dane w odniesieniu do firmy i przejrzyj ofertę.

mroczki pojawiające się przed oczyma lub ograniczenie pola widzenia. Możliwe jest także podrażnienie oka, jakie może utrzymywać się do paru tygodni.

Jeżeli mamy jakieś zastrzeżenia, musimy zgłosić się na wizytę kontrolną oraz zweryfikować czy wszystko zmierza w odpowiednim kierunku. Mówiąc o laseroterapii siatkówki należy jeszcze dodać parę istotnych informacji dla samego pacjenta, by mniej się denerwował i orientował się, co go czeka. Na początek badana jest ostrość wzroku, a później pielęgniarka podaje krople, które rozszerzą źrenice i znieczulą oko. Następnie dochodzi do samego naświetlania, podczas którego możliwe jest odczuwanie lekkiego kłucia, a do kilku godzin po zabiegu można mieć dyskomfort w widzeniu. Po laseroterapii pacjent nie powinien prowadzić pojazdów.
Zdając sobie sprawę, na czym polega laseroterapia siatkówki, łatwiej będzie ci zadecydować o jej wykonaniu. Jeżeli chciałbyś znaleźć więcej informacji, najlepiej wybierz się do placówki medycznej, w jakiej zamierzasz mieć zabieg, a dowiesz się wszystkich szczegółów i rozproszysz wątpliwości, które cię niepokoją. Więcej wiadomości w tym temacie odnajdziesz tu: .