Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jakimi metodami walczyć z zimową depresją?

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, w jak dużym stopniu warunki pogodowe mają wpływ na generalny stan psychiczny człowieka. Rzecz jasna zauważa się, że wielu ludzi ma lepszy nastrój podczas słonecznej pogody.

Nierzadko jednak nie docenia się tego, jak ogromny wpływ może to mieć na organizm.kliknij w odnośnik
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Większa część osób ma lepsze samopoczucie w czasie miesięcy kiedy świeci słońce, a więc na wiosnę i w lecie. Wynika to także z tego, że wtedy dni są o wiele dłuższe i można je dobrze wykorzystać. Z kolei gdy światła ze słońca brakuje, a więc na przykład w okresie zimowym, siły witalne człowieka spadają. Rzecz jasna nie należy dać się zimowej chandrze, niektórzy radzą z tym sobie bardzo skutecznie na przykład uprawiając z upodobaniem zimowe dyscypliny sportowe.

Generalnie istnieje wiele metod na to, by nie poddawać się gorszemu samopoczuciu (polecamy W pewnym sensie osoby bogatsze mają w tym względzie prościej, mogą bowiem w chwili gorszego nastroju wybrać się w inne miejsce na świecie, w którym w danej chwili jest słonecznie. Istnieje jednak również sporo łatwiejszych sposobów.

Aktywność na dworze

Nie bez przyczyny większość specjalistów twierdzi, że aktywność to zdrowie. Zwłaszcza w zimie organizm domaga się aktywności fizycznej, ponieważ dostaje jej znacznie mniej niż latem. W tej kwestii w korzystnej sytuacji są właściciele psów. Codzienny rytuał wychodzenia z nimi na spacery bywa dla niektórych frustrujący w czasie gorszej pogody, jednak za każdym razem pozytywnie wpływa na organizm. Korzystnym rozwiązaniem w zimie bywa również chodzenie na zajęcia ruchowe, przykładowo z tańca.

Gdy jest za mało światła i ciepła

Wspomniany już niedobór światła pochodzącego ze słońca w zimie może być niezwykle boleśnie odczuwalny. Wiele osób nawet nie zdając sobie z tego sprawy cierpi na specyficzną depresję zimową właśnie niedoborem światła spowodowaną. Jest jednak na to pewna rada. Można się o tym dowiedzieć wyszukując w Internecie hasło „lampa depresja”. Dawno temu wynaleziono bowiem specjalne lampy, które emitują światło o natężeniu zbliżonym do światła słonecznego. Dzięki regularnym naświetlaniom można do jakiegoś stopnia zwalczyć przykre skutki zimowej depresji.