Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Gdzie na urlop, czyli spa Polanica Zdrój, Polanica Zdrój pensjonat

Polanica Zdrój jest niedużym grodem i najmłodszym uzdrowiskiem Ziemi Kłodzkiej.
Bardzo znanym i ukochanym miejscem pobytu zarówno przebywających turystów jak i mieszkańców Polanicy Zdrój jest bulwar, rozciągający się po obu brzegach przepływającej przez Polanicę rzeki. Deptak otoczony jest kawiarniami, które w ciepłe dni stawiają stoliki z parasolkami także na dworze.
Pośród oazy ciszy, spokoju i aromatu kwitnących rododendronów znajduje się spa Polanica Zdrój.
Miasto otoczone lasami, z ogromnym Parkiem Zdrojowym i licznymi szlakami spacerowymi jest jednym z nadzwyczaj czarujących zakątków Sudetów i idealnym miejscem do odpoczynku.


To cudowne miejsce do przechadzek, eskapad pieszych i rowerowych, interesujące o każdej porze roku. Zimą może wyznaczać znakomitą bazę dla miłośników narciarstwa.
13 hektarowy Park Zdrojowy jest wpisany do wykazu zabytków - przeczytaj na stronie. Obejrzeć tam można m.in cyprysik Lawsona doceniane drzewo parkowe, wywodzące się z Kanady które ma obwód 120 cm, oraz skupiska rododendronów, rozkwitających całą wiosnę.
Sporym zaciekawieniem cieszy się położona na głównej alei parkowej oświetlana szesnastoma kolorowymi lampami fontanna. Tryskająca podświetlana woda wznosi się w rytm muzyki.
sudety
Author: Katarzyna Matylla
Source: http://www.flickr.com


Od początku maja do końca września ciepłe wieczory umila kuracjuszom i mieszkańcom owego czarującego grodu. Opodal znajduje się huta szkła artystycznego. Powinno się wstąpić do środka i obejrzeć jak powstają szklane arcydzieła.
Dla przebywających w owym miejscu podróżników ogromną frajdą będzie zjazd Letnim Torem Saneczkowym. To nieomal półkilometrowy odcinek do pokonania na sankach z kółkami, które suną po stalowej rynnie z dużą szybkością.

Chodź tutaj i zobacz dodatkowe informacje (https://www.coraltravel.pl/) dotyczące prezentowanego wpisu. Zgłębisz w tamtym miejscu pokrewne informacje, które niewątpliwie Cię będą ekscytować.

Polanica jest znana też z urządzanych tu Międzynarodowych Turniejów Szachowych.

Polanica Zdrój willa jako ekskluzywny pensjonat o rewelacyjnej atmosferze i najwyższym pułapie usług hotelarskich pociąga kuracjuszy i wczasowiczów z całego świata . Polanica jest słynnym i entuzjastycznie odwiedzanym miejscem przez kuracjuszy. Nawet kilkudniowy pobyt pozwala zregenerować siły zarówno fizyczne jak i psychiczne.