Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Czy ma sens korzystać z metody in vitro? Czy jest to ona bezpieczna oraz dla wszystkich? Co trzeba o tym wiedzieć?

Choć wciąż nie ma w Polsce ustawy regulującej in vitro, to jednakże wiele rzeczy ulega zmianie, a mianowicie wiele osób, więcej zdecydowanie niż wcześniej, akceptuje tę formę leczenia niepłodności. Jest ona w związku z tym wciąż bardziej popularna niż kiedyś. Na czym polega in vitro?


Pozaustrojowe zapłodnienie komórki jajowej kobiety z plemnikiem partnera jest metodą stosowaną od lat siedemdziesiątych zeszłego wieku. Na naszym globie żyje aż ponad pięć milionów osób poczętych tej metodzie, natomiast każdego roku na świat przychodzi trzysta pięćdziesiąt kolejnych dzieci. U nas niestety taka metoda wciąż wzbudza kontrowersje i nie może doczekać się osobnej ustawy, która definiowałaby standardy postępowania podczas leczenia.
szpital
Author: COD Newsroom
Source: http://www.flickr.com


Jednak, jak wspomnieliśmy na początku małymi kroczkami zachodzą pozytywne zmiany, taką zmianą z pewnością jest wciąż rosnąca popularność takiej metody wśród Polaków. Sporo więc ludzi korzysta z takiej metody, a renomowana klinika in vitro (zobacz przykłady na ) cieszy się stale rosnącą popularnością pośród par, jakie w sposób naturalny nie są w stanie mieć potomka. Metoda in vitro na pewno nie jest metodą odpowiednią dla każdej pary, która ma kłopoty z płodnością. To tak zwany zabieg ostatniej szansy, gdy test na płodność będzie nieubłagany, w związku z tym proponowana jest tym parom, dla których to tak naprawdę jedyna szansa oraz ostateczna możliwość, by zostać biologicznymi rodzicami. Odnosi się to do wielu sytuacji, jak niedrożność jajowodów albo ich brak czy też wczesne wygaśnięcie czynności jajników.

Jeśli pasjonuje Cię omawiana w niniejszym artykule tematyka, zobacz treść na stronie (https://wolomin.centrumdemed.pl/protetyk-protetyka/), którą zapewne również uznasz za pożyteczną.

Rekomendacją do zabiegu in vitro jest również nieskuteczność wcześniejszych sposobów radzenia sobie z niepłodnością. Jak tak naprawdę wygląda ten zabieg?


Najlepsze i te bardzo żywotne plemniki są odseparowane, dodane do szklanego naczynka z komórkami jajowymi oraz umieszczone w inkubatorze. Gdy plemniki są osłabione i nie rokują niestety zapłodnienia, to lekarz musi wprowadzić je za pomocą mikropipety od razu do wnętrza komórek jajowych. To inaczej zwany sposób mikromanipulacji - zobacz na stronie. W konkretnych przypadkach wykonuje się także IMSI, polega to na pobraniu plemnika do zapłodnienia pod bardzo dużym powiększeniem, takim, iż można sprawdzić szczegóły budowy plemnika. Dzisiaj jednocześnie można też pobrać plemniki z jąder albo najądrzy, co umożliwia bycie ojcem nawet takim mężczyznom, w których nasieniu w ogóle nie znajdują się plemniki.