Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Kiedy dobrze zdać się na profesjonalistę? Wizyta u psychologa – przełam wstyd oraz przyjmij pomoc

Problemy z pracą, melancholia, obniżenie nastroju, duży stres – to najpowszechniejsze względy, dla jakich zastanawiamy się czy warto pójść do psychologa. Wiele osób obawia się niniejszej wizyty, na przykład z powodu wstydu, a niektórzy wręcz uważają, że mogą poradzić sobie bez umiejętnej pomocy.Przytrafia się, że niektóre osoby nie dostrzegają różnicy między psychologiem a psychiatrą i w konsekwencji przekładają wizytę u profesjonalisty pomimo wzrastających kłopotów.

Psycholog a psychiatra R[Jaka jest różnica? Psychologia obejmuje takie tematy jak wrażenia, myśli oraz uczucia człowieka, zaś psychiatria to nauka mająca za cel zbadać i wyleczyć zaburzenia (zobacz również seksuolog warszawa) psychiczne, do których zaliczają się m.in. nerwice, psychozy czy uzależnienia. Jeżeli z kolei chodzi o specjalistów w każdej z tych gałęzi, to psycholog ma skończone studia psychologiczne uprawniające go do dawania wskazówek psychologicznych, zaś psychiatra jest lekarzem medycyny i co za tym idzie – może leczyć zaburzenia swoich pacjentów farmakologicznie.Kiedy iść do psychologa? Pomocy u psychologa dobrze poszukiwać za każdym razem wówczas, gdy zmagamy się z problemami przeszkadzającymi w powszednim funkcjonowaniu. Ich przyczyny mogą być różnorodne, lecz niezwykle często jest to stres związany z pracą, jak również problemy w zachowaniu bliskich relacji z najbliższymi.

katowice
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com
Także osoby, jakie nie radzą sobie z emocjami, czują się samotne oraz poszukują sensu życia, mają zaniżone poczucie swojej wartości bądź znajdują się w trudnej sytuacji życiowej (rozwód czy śmierć bliskiego) na pewno skorzystają na przełamaniu lęku przed psychologiem.

Jeśli rzuciłeś okiem na umieszczone w tym miejscu materiały, to dodatkowo zerknij na opracowanie, które także najprawdopodobniej przykuje Twoją uwagę.

To oczywiście jedynie przykładowe problemy, z jakimi dobrze wybrać się na wizytę do specjalisty, lecz nie jedyne powody, dla jakich trzeba to zrobić. Pomoc psychologiczna Katowice będzie pomocna także w przypadku tych ludzi, którzy chcą się rozwijać i lepiej poznać siebie.Zanim podejmiesz decyzję o wybraniu się do psychologa, poświęć nieco czasu na znalezienie właściwego specjalisty, jaki wzbudzi Twoją ufność. Można zapytać pośród znajomych o kogoś godnego polecenia bądź też zweryfikować opinie na forach internetowych.