Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Najbardziej interesujące krakowskie atrakcje, jakie pamiątki warto przywieźć do domu z podróży do tej miejscowości.

Kraków to wspaniałe miasto, odwiedzenie go na pewno zapewni niezapomniane wrażenia. Ogromna liczba zabytków i atrakcji turystycznych, szeroka oferta kulturalna i niezwykli ludzie sprawiają, że corocznie miasto to odwiedzają ogromne ilości turystów. Wystarczy zresztą przespacerować się po rynku albo posłuchać różnojęzykowego gwaru obok pomnika Adasia, aby się zorientować, jak to codziennie wygląda.

Kraków
Author: Stefanie Tefert
Source: http://www.flickr.com
Zdecydowana większość z przyjeżdżających do tego miasta zapewne zdecyduje się na kupno jakiejś pamiątki, zresztą właśnie na rynku w Krakowie i w okolicznych uliczkach jest bardzo dużo mniejszych i większych sklepów z pamiątkami, jakie można kupić i wziąć do domu. Na szczęście Kraków ma tak dużo charakterystycznych symboli, że wszędzie obecne chińskie figurki są gdzieś głęboko schowane i mało kto się za nimi ogląda. I bardzo dobrze, że tak jest, bo taka sama chińska tandeta oferowana jest i nad morzem, i w górach, i trudno stwierdzić, pamiątką czego to jest. Tymczasem kiedy ktoś pokaże kupione przez siebie Kraków pamiątki, to każdy od razu będzie wiedział, z jakiego miasta one są - kliknij koniecznie tutaj.Pośród krakowskich pamiątek bez wątpienia największą popularnością cieszy się Smok Wawelski. Ten legendarny bohater krakowskich legend doczekał się mnóstwa wcieleń, można go kupić w postaci maskotek, rzeźb, figurek czy skarbonek. Ogromnie popularny pośród turystów jest także Lajkonik, w sklepikach i na straganach to właśnie jego sylwetka bardzo często jest obecna na ladzie.
Drugą grupę krakowskich pamiątek będą stanowić rozmaite modele i zdjęcia krakowskich zabytków. Do kupienia będzie więc Mariacki Kościół, Zamek Wawelski oraz Sukiennice, popularnością również się cieszą albumy prezentujące najważniejsze zabytki krakowa. Bardzo chętnie wybierane są również kartki i widokówki, prezentują one albo współczesne atrakcje, albo też zdjęcia starego Krakowa - . Po kupnie można je zaadresować i wysłać do bliskich czy znajomych, można też zostawić dla siebie na pamiątkę. Jeśli więc ktoś planuje wizytę w Krakowie i zechce przywieźć z podróży jakąś pamiątkę, to powinien pamiętać o tym, aby kupić coś związanego z tym miastem.