Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jak wyglądała historia tak popularnego obecnie Ciechocinka, jego uzdrowiskowa i lecznicza oferta

Mało które uzdrowiska w naszym kraju zyskały tak dużą sławę jak Ciechocinek, łącznie z tym że komponowane są o nich śpiewane w całym kraju piosenki. A wszystko zaczęło się od źródeł solankowych, które używano już w czasach średniowiecza. Lecz współczesna historia tej miejscowości rozpoczęła się w roku 1836, kiedy to w jakimś dużym zajeździe zainstalowano parę kąpielowych wanien. Było to zalążkiem uzdrowiska, które przez kolejne lata zaczęło cieszyć się coraz większą popularnością.


Fontanna w Ciechocinku
Author: grego1402
Source: http://www.flickr.com
Otwierano coraz to kolejne miejsca, w jakich były możliwe kąpiele, a wzrost liczby turystów spowodował, że turystyczna rola zaczęła dominować coraz bardziej nad przemysłową. W czasie działań wojennych Ciechocinek spełniał dokładnie takie samo zadanie jak poprzednio, tyle że z uroków jego korzystali tylko niemieccy żołnierze. Lata powojenne przyniosły kolejny wzrost popularności tego miejsca, utrzymuje się ona do dnia dzisiejszego, gdyż bez przerwy Ciechocinek jest bardzo ceniony wśród osób szukających źródeł leczniczych.

Czy masz chęć sprawdzić opisywany problem od innej strony? Nic prostszego - zwyczajnie wejdź na ten link, gdyż więcej zobaczysz tutaj.Obecnie oferta ciechocińskich ośrodków to w pierwszej kolejności pobyty leczniczo-uzdrowiskowe. Dużą grupę odwiedzających to miasto stanowią pacjenci mający skierowanie na jakiś rehabilitacyjny turnus. W Ciechocinku leczy się schorzenia układu krążenia, nerwowego i górnych dróg oddechowych, lecznicze właściwości ciechocińskich źródeł używa się także przy najróżniejszych kłopotach z układem ruchowym, takich jak przykładowo skrzywienia kręgosłupa, zaniki mięśniowe albo reumatyzm.


Doświadczona i wyszkolona kadra lekarzy i pielęgniarek i doskonały klimat powodują, że nawet dwutygodniowy pobyt dużej części pacjentów bardzo pomaga. Rzecz jasna Ciechocinek będzie także proponował mnóstwo możliwości komercyjnego leczenia, tamtejsze obiekty prześcigują się z ofertą dla zwykłych turystów. Bardzo popularne przykładowo jest odchudzanie ciechocinek - zobacz na zdjęciach - chętni skorzystać mogą z kompleksowych pakietów, jakie im pomogą szybko i przede wszystkim bardzo skutecznie pozbyć się niepotrzebnych kilogramów, a wszystko pod kontrolą doświadczonych lekarzy.